0850 888 84 93 info@vizefix.com
Hemen Ara
BAŞVURU YAP

İdata Almanya ve İtalya Vizesi

İdata Almanya ve İtalya Vizesi İdata Almanya ve İtalya Vizesi

İdata Almanya ve İtalya vizeleri için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş temsilciliktir. Almanya için tüm Türkiye’ye işlem sağlar iken İtalya için sadece İstanbul yetki alanındaki başvuru sahiplerine işlem yapma olanağı tanımaktadır.

Konsolosluk tarafından 25 Eylül 2014 tarihi itibarı ile yönetmeliğe konulmuş VIS başlığı altında yer alan parmak izi uygulaması bizzat başvuru gerektirir. Fakat başvuru sahibinin son 4 yıl içerisinde bu uygulamaya tabii tutularak vermiş olduğu parmak izi var ise başvurusu Vizefix farkı ile gerçekleştirilir. İdata bazı istisnai durumlar dışında randevunuz işlem sağlamamaktadır. Vizefix tarafından başvuru sahibinin başvuru türüne ilişkin randevusu ücretsiz olarak alınmaktadır. Her başvuru sahibinin, şahsına özel evrak listesi ve doldurması gereken başvuru formu başvuru sahiplerine ulaştırılır. Vizefix tarafından, başvuru sahibinin vize türüne istinaden gerekli prosedür çerçevesince hazırlanmış olan evraklar titizlikle denetimden geçirilerek randevu tarihinde İdata ya teslim edilmektedir.

İdata sadece evrakları konsolosluğa iletmekle mükellef olan kuruluş olmakla birlikte başvuru sahiplerinin vize durumu hakkında karar verme yetisine sahip değildir. Başvuru sahiplerinin yapmış olduğu seyahat planı doğrultusunda en az 30 gün öncesinden Vizefix ‘e ulaşarak işlemlerini başlatması önerilir. Turizm mevsiminin yaklaşmasından dolayı randevu yoğunluğu olması öngörülmekte ve başvuru sahibinin geç ulaşması durumunda tatil planlarının aksaması söz konusu olacaktır. Schengen vizelerinde işlemlerin sonuçlandırılma süresi 5 ila 15 iş günü içerisinde değişkenlik gösterirken , Ulusal Vize ( D Vizesi) sonuçlanma süresi ise 8 ila 10 hafta arasındadır.

Başvuru sahibinin konsolosluğa ibraz etmiş olduğu evrakların hatalı veya eksik olması durumunda ret alması kaçınılmazdır. Bu nedenle başvuru sahiplerine bu aşamada destek olarak eksik evrak ibraz etmesini önlemekte ve ret alma olasılıklarını ise minimum seviyeye indirmekteyiz . Başvuru işlemlerinizi başlatmak ve detaylı bilgi almak için 0850 888 84 93 numaramız üzerinden profesyonel danışmanlarımıza ulaşabilir ve vize sürecinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.Aşağıda belirtilmiş olan evrakların beyan edilmesi zorunludur.