0850 888 84 93 info@vizefix.com
Hemen Ara
BAŞVURU YAP

VFS Global

VFS Global VFS Global

ÖNEMLİ NOT: Turizm mevsiminin yaklaşmasından dolayı, randevularda aşırı bir yoğunluk olacaktır. Başvuru sahiplerinin vize randevusu için VİZEFİX’e geç ulaşması durumunda seyahat planlarında aksamalar meydana gelecektir.

Bu nedenle başvuru sahiplerinin planlamış olduğu seyahat tarihinden en az 60 gün öncesine kadar Vizefix’e ulaşması gerekmektedir. İşlemlerinizi başlatmak için giriş sayfamızdaki RANDEVU AL butonunu kullanarak işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

VFS, Schengen ülkeleri arasında bulunan Fransa, Yunanistan, Hollanda, İtalya, Polonya, Malta, Estonya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç, ülkeleri için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş temsilciliktir. Schengen ülkelerine başvuru yapmak isteyen hususi pasaport (yeşil) sahipleri vize ihtiyacından muaf, sadece umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri vize ihtiyacına mükellef tutulmuştur. VFS başvuru merkezlerinden randevulu işlem yapılmaktadır. Randevusuz işlem yapılmamakla birlikte bizzat müracaat zorunludur.

Avusturya vizesi için; işlem sağlanırken dikkat edilmesi gereken husus, Almanca tercüme istenen evraklardır. Bunun yanı sıra doldurulması gereken Almanca başvuru formu ise önem arz etmektedir. Bu evraklarla ilgili gerekli bilgi ve destek için Vizefix’e ulaşabilir 0850 888 84 93 numaramız üzerinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Belçika vizesi için; İngilizce, Fransızca veya Flemenkçe dillerinden birisi tercih edilerek online doldurulması gereken başvuru formu ve sonuç belgesi mevcuttur. Bu belgeler olmadan işlem yapamayacağınızı ve yapmanız durumunda ise vizeniz ret ile sonuçlanacağı unutmayınız. Ayrıca yeni getirilmiş olan uygulamaya istinaden başvuru sahiplerinin evrakları BRÜKSEL DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’ na gönderilmekte ve vize verme yetkisi bu kuruluştadır. Bu nedenle Belçika seyahati planlayan başvuru sahipleri vize işlemlerinin en geç 60 gün içerisinde sonuçlanacağını unutmamalıdır. Erken vize başvurusu yapmak için Vizefix’e 0850 888 84 93 numarası üzerinden ulaşabilir veya vizefix.com üzerinden başvuru formunu doldurarak geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç vizesi için; İsveççe ve İngilizce doldurulması gereken başvuru formu ve aile bilgileri formu mevcuttur. Gerekli form doldurma işlemleri Vizefix tarafından gerçekleştirilmektedir.

Norveç vizesi için; Ankara yetki alanındaki iller VFS temsilciliklerinden işlem yapmaktadır. İstanbul yetki alanındaki iller ise işlemlerini AS VİSA temsilciliklerinden sağlamaktadır. işlemlerin %60 ı online doldurulması gereken UDI formu ile gerçekleştirilmekte ve başvuru sahibinin konsolosluk harcı online olarak ödenmektedir. İşlemlerin tamamlanmasının ardından başvuru sahibine online formu ve kapak mektubu gönderilecektir. Bu evraklarla başvuru yapmak zorunludur. Online işlemlerinizin sorunsuz tamamlanması için Vizefix’e ulaşabilirsiniz. Unutmayınız ki hatalı başvuru yaptığınızda online olarak ödemiş olduğunuz vize harcınız konsolosluk tarafından iade edilmeyecektir.

Finlandiya vize işlemi için; online form doldurulması ve sisteme bu evrakların yükleme yapılması zorunludur. Formun İngilizce doldurulmuş olması gerekmekle birlikte evrakların hatasız yüklenmesi vizenizin onaylanmasında sizlere avantaj sağlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti (Çekya) vizesi için; tıpkı İspanya vizesinde olduğu gibi otel ve uçak rezervasyonlarında PNR numarası ile işlem yapmak zorunlu hale gelmiştir. Başvuru sahibinin mail çıktısı ile sunmuş olduğu rezervasyonlarda vizenin olumlu sonuçlanma olasılığı çok düşüktür. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve destek almak için 0850 888 84 93 numaramız üzerinden profesyonel danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

VFS , Schengen ülkelerine dahil olmayan Bulgaristan, Avustralya, Rusya, Hırvatistan ve Yeni Zelanda vizesi için yetkilendirilmiş temsilciliktir.

Bulgaristan, Schengen olmayan ve yarı Schengen statüsüne sahip ülkedir. Bu nedenle alınmış olan Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan ‘a giriş yapma hakkı başvuru sahibine tanınmaktadır. Fakat başvuru sahibi halihazırda olan Schengen vizesi ile veya alacağı Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapma hakkına sahiptir. Güncellenmiş olan evraklar arasında Voucher belgesi talep edilmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için 0850 888 84 93 numaramız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya, Schengen olmayan ülkelerden birisidir. Bu nedenle başvuru sahibinin almış olduğu Schengen vizesi ile ülkeye giriş hakkı bulunmamaktadır. Hususi( yeşil) ve umuma mahsus ( bordo) pasaport sahiplerinin vize ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca Avustralya vizesi için tüm işlemler online olarak Vizefix tarafından yapılmaktadır. Vizenin onaylanması ardından başvuru sahibi biometri işlemine tabii tutulacaktır. Biometri randevusu tarafımızca, başvuru sahibinin talep etmiş olduğu tarih için oluşturulmaktadır.

Rusya, Schengen olmayan ülkelerden birisidir. Fakat konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş temsilcilik VFS’dir. Rusya vizesi için; sadece 2 adet biometrik fotoğraf ve pasaportun aslını Vizefix’e ulaştırmanız yeterlidir. Rusya vizesi için zorunlu kılınmış olan VOUCHER belgesi için ise Vizefix başvuru sahiplerine kolaylık tanıyarak temin etmektedir. Bu belge olmadan başvuru sahibinin yapmış olduğu başvuru hatalı kabul edilecek ve vize ret ile sonuçlanacaktır. Ayrıca hemen çıkış yapma durumunda olan başvuru sahipleri için ekspres vize ile 3 (üç) iş günü içerisinde Rusya vizesine sahip olmak mümkündür. Acil durum teşkil etmeyen başvuru sahiplerinin vizesinin değerlendirilme süresi 10 (on) iş günüdür. Başvuru sahibinin tercih ettiği, vize sonuçlanma süresine göre ödenecek konsolosluk harç tutarı değişiklik gösterecektir.

Yeni Zelanda, Schengen olmayan ülkeler arasındadır. Ülke vize işlemleri için yetkilendirilmiş temsilcilik VFS ‘dir. Yeni Zelanda vize başvuru işleyişi tamamen farklılık göstermekte ve tüm işlemler online yapılmaktadır. Vizefix bu işlem sürecini online olarak hiçbir temsilciliğe başvuru yapmadan sizler için gerçekleştirmektedir. Başvurunun son aşamasında, pasaportun aslı konsolosluğa kargolanır ve vize işlenmiş bir şekilde konsolosluk tarafından başvuru sahiplerine tekrar kargo ile iletilir. Konsolosluk bu ülke vizesi için başvuru sahiplerini ödenmesi gereken vize harcından muaf tutmuştur.

Hırvatistan, Schengen olmayan ülkeler arasındadır. Ülkenin vize işlemleri için yetkilendirilmiş temsilcilik VFS ‘dir. Hırvatistan vizesi için; online başvuru Vizefix tarafından yapılarak ve sisteme yüklenmesi gereken biometrik fotoğrafın ardından başvuru sahibine hazırlanması gereken evrak listesi iletilmektedir. Hazırlanmış olan evraklar, Vizefix tarafından uygunluk denetiminden geçerek başvuru sahibi temsilciliğe yönlendirilir.

Online işlem yapılması zorunlu ülkelere vize almak amacıyla, gerçekleştirmiş olduğunuz işlemlerde yapacağınız küçük bir hatanın veya bilgi eksikliğinin vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet vereceğini unutmayınız! Vize sürecinizi sorunsuz geçirmek ve tatilinizde herhangi bir aksaklık oluşmamasını istiyorsanız 0850 888 84 93 numaramız üzerinden bize ulaşınız. Detaylı evrak listesine gitmek istediğiniz ülkeyi seçerek, o ülkenin vize türüne göre belirlemiş olduğumuz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.