0850 888 84 93 info@vizefix.com
Hemen Ara
BAŞVURU YAP

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

ALMANYA VİZESİ ALABİLMEK İÇİN VİZEFİX VE İDATA: 

90 güne kadar olan vize başvurularınızda, Almanya vizesi alabilmeniz için öncelikle konsolosluğun yalnızca evrakların toplanması için yetkilendirmiş olduğu İDATA kurumundan randevu alınması ve talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Almanya vize başvuru dosyanız vizefix.com'un ayrıcalığı ile hazırlanacak olup, Almanya konsolosluğunun yetki vermiş olduğu İDATA kurumunun randevu sistemine eksiksiz olarak girişinin yapılması sağlanacaktır. Böylelikle Schengen vize başvurunuz için parmak izi uygulamasına sorunsuz bir şekilde katılıyor olacaksınız. Sorunsuz bir vize başvurusu için 0850 888 84 93 numaralı ücretsiz hattımızdan bize ulaşmanız ya da vizefix.com sitemizi ziyaret ederek başvuru formu doldurmanız yeterlidir.    

SEYAHAT PLANINA GÖRE VİZE BAŞVURU SÜRECİ:

Seyahat tarihinizden 90 gün önce vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz. Belirlemiş olduğunuz tarihte seyahat edebilmeniz için; özellikle turizm sezonlarında yaşanan yoğunluğu da göz önünde bulundurarak, en az 45 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızı öneririz.

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU İŞLEM SÜRECİ:

90 güne kadar olan turistik ve ziyaret vizesi başvurularınız genellikle ortalama 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre zarfında konsolosluklar ek belgeler ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkında sahiptir. Ayrıca yoğun seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk da göz önünde bulundurulmalıdır.

PARMAK İZİ UYGULAMASI

Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için başlatılmış olup, bir kez parmak izi verildikten sonra 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Emniyet müdürlüğünde pasaport alırken vermiş olduğunuz parmak izi, vize başvurusu sırasında geçerli olmamaktadır. Bu sebeple 2014 tarihinden önce yurtdışına çıkmış ya da 2014 tarihinden günümüze kadar yurtdışına çıkış yapmamış olan vize başvurusu adaylarının bizzat konsolosluk merkezlerinde parmak izi vermeleri zorunludur. 12 yaşından küçük başvuru sahipleri bu uygulamadan muaftırlar.

HANGİ TİP VİZE ? 

Schengen bölgesi ülkeler arasında yer alan Almanya da, diğer üye ülkeler gibi iki tür vize ile ülkeye giriş imkanı sunmaktadır.

Kısa Süreli Vize (C): 20 güne kadar olan turistik ve 90 güne kadar olan aile-akraba-arkadaş ziyaretleri, yine aynı süre zarfında gerçekleştireceğiniz kurs, staj, eğitim amaçlı başvurular, iş ziyaretleri, fuar ve konferans etkinlikleri gibi amaçlarla Almanya’ ya giriş yapmak istediğinizde standart kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ulusal Vize (D): 90 günden daha fazla süre ile Almanya’ da bulunmanız gerekiyorsa ulusal vize statüsünde başvuru yapmalısınız. Uzun süreli eğitim, iş, aile birleşimi gibi konular söz konusu olduğunda ulusal vize ile Almanya’ ya giriş yapmanız, ve işlemlerinizi İDATA dışında, konsolosluk ile yürütmeniz gerekmektedir. vizefix.com tarafından belirlenen danışmanınız sizin adınıza konsolosluk ile koordinasyon halinde sürecinizi yöneterek, en kısa sürede başvurunuzu sonuçlandıracaktır.

Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü size özel danışmanınız ile belirleyerek zamandan kazanmaya başlıyorsunuz. Her ne kadar şu aralar sorunlar yaşasak da, yaklaşık %7’ sini Türklerin oluşturduğu Almanya’ ya vize almak aslında çok kolay. Tarafımızca özenle hazırlanacak olan başvuru dosyanız, sorunsuz bir şekilde alacağınız vizeye dönüştüğünde vizefix.com ayrıcalığı ile zamanınızı nakite çevireceksiniz.    

SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ ? 

Vize başvurularınızın süreç yönetimi, vize başvurunuz tamamlanıncaya kadar size özel atanmış olan uzman danışmanınız takibinde olacağı için gereksiz zaman kaybı yaşamayacak ve en büyük red alma sorunlarından biri olan hatalı ya da yanlış evrak sunumu, hatalı vize statüsünde başvuru gibi basit hatalar sebebiyle ortaya çıkacak olan risk düzeyi minimum seviyeye indirgenmiş olacaktır. Kaybettiğiniz zamanı ölçebilecek bir para birimi yok, ama size zaman kazandıracak olan danışmanlarınız; işlemlerinizi sistem üzerinden, hiçbir evrağınızın aslını göndermenize gerek kalmadan, kargo ya da herhangi bir ulaşım ücreti ödemeden en kısa zamanda tamamlayarak hayal ettiğiniz yolculuğa çıkmanızda en iyi destekçiniz olacaklardır.

Küçük detaylar hayallerinizi ertelemesin! 0850 888 84 93 numaralı ücretsiz hattımızdan size uygun danışmanınızı belirleyerek vizefix.com farkıyla hayallerinize uçun! İyi Yolculuklar

ZAMAN NASIL İŞLİYOR ? 

Siz değerli vizefix.com müşterileri için zaman kaybedilen maddi ve manevi bir süreç olmaktan çıkıyor. Tarafımıza 0850 888 84 93 numaralı ücretsiz hattımızdan ulaştığınız ya da BAŞVURU YAP linki üzerinden başvuru formu doldurduğunuzda artık sizler de vizefix.com’ un sınırsız seyahat özgürlüğüne ilk adımı atmış olacaksınız.

Sistemimiz üzerinde size özel dosyanız oluşturulmaya başlandığında, seyahat planınıza uygun bir randevu tarih ve saati belirleniyor. Ekstra kargo masrafı yok! Evraklarınızın aslı randevu gününüze kadar sizde kalıyor, tarafımıza sistemimiz üzerinden yönlendireceğiniz evraklarınız uygunluk denetiminden geçiriliyor ve siz vizenizi sorunsuz bir şekilde almış oluyorsunuz. İşte hayalleriniz bu kadar yakın, zaman bu kadar kısa!