0850 888 84 93 info@vizefix.com
Hemen Ara
BAŞVURU YAP

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

BELÇİKA VİZESİ ALABİLMEK İÇİN VİZEFİX VE VFS GLOBAL:

90 güne kadar olan vize başvurularınızda, Belçika vizesi alabilmeniz için öncelikle konsolosluğun yalnızca evrakların toplanması için yetkilendirmiş olduğu VFS GLOBAL kurumundan randevu alınması ve talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Belçika vize başvuru dosyanız vizefix.com ayrıcalığı ile hazırlanacak olup, Belçika konsolosluğunun yetki vermiş olduğu VFS GLOBAL kurumunun randevu sistemine eksiksiz olarak girişinin yapılması sağlanacaktır. Böylelikle Schengen vize başvurunuz için parmak izi uygulamasına sorunsuz bir şekilde katılıyor olacaksınız.

SEYAHAT PLANINA GÖRE VİZE BAŞVURU SÜRECİ:

Seyahat tarihinizden 90 gün önce vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz. Belirlemiş olduğunuz tarihte seyahat edebilmeniz için; özellikle turizm sezonlarında yaşanan yoğunluğu da göz önünde bulundurarak, en az 45 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızı öneririz.

BELÇİKA VİZE BAŞVURUSU İŞLEM SÜRECİ:

90 güne kadar olan turistik ve ziyaret vizesi başvurularınız genellikle ortalama 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre zarfında konsolosluklar ek belgeler ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkında sahiptir. Ayrıca yoğun seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk da göz önünde bulundurulmalıdır.

PARMAK İZİ UYGULAMASI:

Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için başlatılmış olup, bir kez parmak izi verildikten sonra 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Emniyet müdürlüğünde pasaport alırken vermiş olduğunuz parmak izi, vize başvurusu sırasında geçerli olmamaktadır. Bu sebeple 2014 tarihinden önce yurt dışına çıkmış ya da 2014 tarihinden günümüze kadar yurt dışına çıkış yapmamış olan vize başvurusu adaylarının bizzat konsolosluk merkezlerinde parmak izi vermeleri zorunludur. 12 yaşından küçük başvuru sahipleri bu uygulamadan muaftırlar.

HANGİ TİP VİZE ? :

Schengen bölgesi ülkeler arasında yer alan Belçika da, diğer üye ülkeler gibi iki tür vize ile ülkeye giriş imkanı sunmaktadır.

Kısa Süreli Vize (C): 20 güne kadar olan turistik ve 90 güne kadar olan aile-akraba-arkadaş ziyaretleri, yine aynı süre zarfında gerçekleştireceğiniz kurs, staj, eğitim amaçlı başvurular, iş ziyaretleri, fuar ve konferans etkinlikleri gibi amaçlarla Belçika’ ya giriş yapmak istediğinizde standart kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ulusal Vize (D): 90 günden daha fazla süre ile Belçika’ da bulunmanız gerekiyorsa ulusal vize statüsünde başvuru yapmalısınız. Uzun süreli eğitim, iş, aile birleşimi gibi konular söz konusu olduğunda ulusal vize ile Belçika’ ya giriş yapmanız, ve işlemlerinizi VFS GLOBAL dışında, konsolosluk ile yürütmeniz gerekmektedir. vizefix.com tarafından belirlenen danışmanınız sizin adınıza konsolosluk ile koordinasyon halinde sürecinizi yöneterek, en kısa sürede başvurunuzu sonuçlandıracaktır.

Seyahat amacınıza uygun vize türünüzü size özel danışmanınız ile belirleyerek zamandan kazanmaya başlıyorsunuz. Dünya’ nın en büyük adalet sarayı ve en dakik 2. Havaalanına sahip Belçika, her yıl yaklaşık 200.000 ton civarında çikolata üretmektedir. Özellikle Brugge ve diğer bölge sokaklarının muhteşem havası size hayal ettiğinizden daha fazlasını verecektir. Fransa, Almanya, Hollanda ve Lüksemburg ile komşu olup, 3 kanton’ dan oluşan Belçika, gelişmiş ulaşım ağıyla diğer Schengen ülkelerine de kolaylıkla seyahat imkanı sağlamaktadır. Kuzey Denizi kıyılarında yer alan muhteşem de doğası da ayrıca görülmeye değerdir. Tarafımızca özenle hazırlanacak olan başvuru dosyanız, sorunsuz bir şekilde alacağınız vizeye dönüştüğünde vizefix.com ayrıcalığı ile zamanınızı nakite çevireceksiniz.

SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ ? :

Vize başvurularınızın süreç yönetimi, vize başvurunuz tamamlanıncaya kadar size özel atanmış olan uzman danışmanınız takibinde olacağı için gereksiz zaman kaybı yaşamayacak ve en büyük ret alma sorunlarından biri olan hatalı ya da yanlış evrak sunumu, hatalı vize statüsünde başvuru gibi basit hatalar sebebiyle ortaya çıkacak olan risk düzeyi minimum seviyeye indirgenmiş olacaktır. Kaybettiğiniz zamanı ölçebilecek bir para birimi yok, ama size zaman kazandıracak olan danışmanlarınız; işlemlerinizi sistem üzerinden, hiçbir evrakınızın aslını göndermenize gerek kalmadan, kargo ya da herhangi bir ulaşım ücreti ödemeden en kısa zamanda tamamlayarak hayal ettiğiniz yolculuğa çıkmanızda en iyi destekçiniz olacaklardır. Küçük detaylar hayallerinizi ertelemesin! 0850 888 84 93 numaralı ücretsiz hattımızdan size uygun danışmanınızı belirleyerek vizefix.com farkıyla hayallerinize uçun! İyi Yolculuklar

ZAMAN NASIL İŞLİYOR ? :

Siz değerli vizefix.com müşterileri için zaman kaybedilen maddi ve manevi bir süreç olmaktan çıkıyor. Tarafımıza 0850 888 84 93 numaralı ücretsiz hattımızdan ulaştığınız ya da BAŞVURU YAP linki üzerinden başvuru formu doldurduğunuzda artık sizler de vizefix.com’ un sınırsız seyahat özgürlüğüne ilk adımı atmış olacaksınız.

Sistemimiz üzerinde size özel dosyanız oluşturulmaya başlandığında, seyahat planınıza uygun bir randevu tarih ve saati belirleniyor. Ekstra kargo masrafı yok! Evraklarınızın aslı randevu gününüze kadar sizde kalıyor, tarafımıza sistemimiz üzerinden yönlendireceğiniz evraklarınız uygunluk denetiminden geçiriliyor ve siz vizenizi sorunsuz bir şekilde almış oluyorsunuz. İşte hayalleriniz bu kadar yakın, zaman bu kadar kısa!